Ing. Anna Reschová

Vždy jsem měla blízko k přírodě. Už jako malou mne tetička učila vyznat se v bylinkách a později i jimi pomáhat při různých neduzích. Po maturitě jsem chtěla studovat medicínu, ale představa cesty životem se "skalpelem" v ruce mne po první pitvě odradila. Nastoupila jsem tedy jinou profesní dráhu a vystudovala velmi vzdálený obor. Přesto jsem měla možnost poznat spoustu zajímavých lidí, kteří mne vedli k jinému přístupu ke zdraví. Můj život se velkým obloukem otočil a nyní mám možnost pomáhat druhým i bez "skalpelu" a velmi mne to těší.

Velkou motivací v hledání a aplikování alternativních přístupů ke zdraví byly moje děti. Nerespektování duševna dítěte a automatické předepisování „chemických látek“ mne jako matku velice bolelo a ještě více motivovalo k hledání přirozené cesty, která respektuje výjimečnost jedince.

S reflexní terapií jsem koketovala několik let před tím, než jsem se do ní sama pustila. Tehdy se vyhrotily mé dlouholeté zdravotní problémy se zády. I já jsem mohla pocítit obrovskou úlevu bez obstřiků a tišících léků a okusit účinky reflexní terapie na vlastním těle. Přihlásila jsem se do školy manželů Patakyových a nyní mohu šířit jejich mnohaleté zkušenosti dál. Reflexologie velmi přispěla ke změně životního stylu a zdravotního stavu mého i mé rodiny.

Jsem matka tří synů. Máme moc rádi provoněné večery zpříjemněné aromamasáží.
Celá moje rodina jí od roku 2016 zelené potraviny Green Ways a velmi se to projevilo na zlepšení imunity a zdraví všech :)

Věnuji se též harmonizaci prostoru Feng-šuej, jak obytných prostor, tak i kanceláří.

Absolvovala jsem Školu vědomého rodičovství Jany Hašplové. Své druhé těhotenství jsem měla velmi problémové a strávila jsem téměř půl roku na lůžku, z toho dva měsíce v nemocnici. Díky reflexce a všem změnám, které následovaly jsem třetí těhotenství prožila příjemně a bezproblémově a svého nejmladšího syna jsem přivedla na svět v klidu domova do vody. Byl to nádherný zážitek pro celou naší rodinu.

Krásné pro mne bylo setkání  se spisovatelkou Zdeňkou Jordánovou a úžasnými lidmi kolem ní. Absolvovala jsem Zdenčiny kurzy Poznej svůj cíl, díky kterým jsem se naučila pracovat se svalovým testem, hledat pravé důvody věcí, klást otázky a nacházet odpovědi.

K metodě Spirální stabilizace páteře (SM Systém) MUDr. Smíška jsem se dostala jako pacient s výhřezem ploténky po zvednutí mojí maminky. Této metodě vdečím za záchranu před operací, vstřebání výhřezu a vrácení zpět do pracovního procesu po třech měsích. :)  Dnes tuto metodu ráda šířím dál a své klienty učím správnému cvičení.

Děkuji své rodině za jejich podporu a lásku. Svým rodičům a přátelům děkuji za důvěru.

 

Kurzy, certifikáty, praxe:

4/2022 PSYCH-K Advanced

6/2020 facilitátor PSYCH-K

2019 - výcvik a praxe koučink 

5/2018 - dosud  trenér a terapeut v Rehabilitačním centrum Smíšek v Praze

2017-dosud   učitel/asistent na kurzech Zdeňky Jordánové - Poznej svůj cíl

2016-2018   SM Systém - Spirální stabilizace páteře - metoda MUDr. Smíška

10/2016 - dosud  10/2016 - dosud  Průvodce užíváním zelených potravin GW

05/2016-1/2019  soukromá praxe v Teplicích v Severních Čechách

2015-2016    další vzdělávací kurzy Zdeňky Jordánové

2010-2014     vzdělávací cyklus "Poznej svůj cíl" Zdeňky Jordánové

2009-2010     kurz Respektovat a být respektován

2008-2009     Škola vědomého rodičovství (ŠVR)

      absolvované kurzy a zkoušky v rámci ŠVR:

  • aromaterapie
  • anatomie a fyziologie člověka
  • patologie a duchovní příčiny nemocí
  • základy fyzioterapie
  • masáže dětí a kojenců
  • základy cranio-sacrální terapie
  • vliv prostředí na přirozený vývoj dítěte
  • aj.

05/2008     otevření soukromé reflexologické praxe v Zahradě srdce v Berouně

2008         Reiki I. stupeň

2008         Feng-šuej I.-III. stupeň

2008         Škola Reflexní terapie manželů Patakyových

2007         kurz Reflexní terapie manželů Patakových